Medarbetare

Våra juristers kompetens sträcker sig från allmän affärsjuridik till specialområden som insolvensrätt, fastighetsrätt och tvistelösning. Flera av våra advokater tar regelbundet uppdrag att vara rekonstruktör eller konkursförvaltare. Byrån har under senare år handlagt ett flertal stora konkurser såsom butikskedjorna JC och Thernlunds samt byggföretaget Q-gruppen Bygg AB. Vi har även stor och gedigen erfarenhet av att genomföra lyckade företagsrekonstruktioner.

Andrea Anjou

Biträdande jurist
08-522 532 00
070-769 19 50
andrea.anjou@carler.se

Anna Tholander

Anna Tholander

Advokat
08-522 532 00
073-984 71 14
anna.tholander­@carler.se

Berit Gustafsson

Berit Gustafsson

Assistent
08-522 532 23
berit.gustafsson@carler.se

Carina Christiansson

Carina Christiansson

Assistent
08-522 532 14
carina.christiansson­@carler.se

Caroline Larsson

Caroline Larsson

Assistent
08-522 532 27
caroline.larsson@carler.se

Dan Bengtsson

Dan Bengtsson

Advokat
08-522 532 21
070-789 12 20
dan.bengtsson­@carler.se

Dana Halabi

Dana Halabi

Biträdande jurist
08-522  532 31
070-413 92 15
dana.halabi@carler.se

David Rutegård

David Rutegård

Advokat och Partner
08-522 532 22
070-747 37 41
david.rutegard­@carler.se

Emil Lechner

Emil Lechner

Biträdande jurist
08-522 532 00
073-943 14 22
emil.lechner@carler.se

Erik Åberg

Erik Åberg

Advokat och Partner
08-522 532 00
070-396 72 55
erik.aberg@carler.se

Erik Persson

Erik Persson

Biträdande jurist
070-029 85 01
erik.persson@carler.se

Lennart Olsson

Lennart Olsson

Advokat
08-522 532 00
073-358 12 74
lennart.olsson@carler.se

Linda Schenholm

Linda Schenholm

Advokat och Partner
08-522 532 00
070-570 44 21
linda.schenholm­@carler.se

Margareta Knaller

Margareta Knaller

Kamrer
08-522 532 32
margareta.knaller­@carler.se

Marita Järvinen

Marita Järvinen

Ekonomiansvarig
08-522 532 29
marita.jarvinen@carler.se

Mats Emthén

Mats Emthén

Advokat
08-522 532 00
070-554 54 24
mats.emthen@carler.se

Niklas Emthén

Niklas Emthén

Advokat
08-522 532 00
070-854 54 40
niklas.emthen@carler.se

Nils Åberg

Nils Åberg

Advokat och Partner
08-522 532 15
070-545 21 25
nils.aberg@carler.se

Peter Eriksson

Peter Eriksson

Advokat och Partner
08-522 532 00
070-545 21 76
peter.eriksson@carler.se

Rikard Stjernholm

Rikard Stjernholm

Advokat och Partner
08-522 532 00
070-567 13 77
rikard.stjernholm­@carler.se

Sören Birkeland

Sören Birkeland

Advokat
08-522 532 00
070-604 47 20
soren.birkeland@carler.se

Torbjörn Thalinsson

Torbjörn Thalinsson

Advokat och Partner
08-522 532 00
070-651 55 11
torbjorn.thalinsson­@carler.se